środa, 9 kwietnia 2014

Warsztaty wielkanocne dla dzieci z My Little Craft World

W niedzielę 6 kwietnia 2014 r. odbyły się kolejne warsztaty artystyczne dla dzieci z My Little Craft World. Były to warsztaty wielkanocne, więc  na zajęciach dzieci poznały tradycje i zwyczaje wielkanocne ozdobiły pisanki metodą decoupage a styropianowe jajka przemieniły w wielkanocne króliczki, baranki i kurczaczki.

  
Każde dziecko otrzymało zestaw do ozdobienia dwóch jajek styropianowych wraz z wyciętymi elementami do zrobienia zajączka czy baranka a także zestaw papieru  do decoupage z motywem wielkanocnym.


Dzieci pomalowały pisanki w wybranych przez siebie kolorach.
 

Podczas gdy pomalowane pisanki schły, dzieci nauczyły się robić kwiaty z bibuły i stworzyły wspólnie palmę wielkanocną na konkurs organizowany przez Duszpasterstwo Polskie w Cork oraz Stowarzyszenie MyCork. 


Podczas robienia palmy dzieciom zadawane były zagadki wielkanocne, w nagrodę każde dziecka otrzymało małe czekoladowe jajeczko.
 

Podczas zabaw ruchowych dzieci naśladowały wiosenne ptaki czyli bociana i jaskółkę oraz świąteczne zwierzątka czyli króliczka i zajączka.


Podczas pracowitych dwóch godzin dzieci stworzyły piękne, kolorowe i oryginale pisanki.
 

Palma wielkanocna stworzona na konkurs zrobiona została z kwiatów z bibuły, ziół tymianku i rozmarynu oraz pisanek i ma 150 cm.
 

Dzieciom palma się bardzo podobała i wszyscy z niecierpliwością oczekujemy na wyniki konkursu, który odbędzie się już za tydzień czyli 13 kwietnia w niedzielę palmową.
Były to już 5 warsztaty dla dzieci,które jak zawsze były bardzo udane L(

1 komentarz:

  1. Mnie tez podoba się ta palma, ale najważniejsze to zachować tradycję

    OdpowiedzUsuń