poniedziałek, 28 kwietnia 2014

Warsztaty artystyczne dla dzieci z My Little Craft World i zabawa z piankoliną

Dzisiaj odbyły się kolejne warsztaty z dziećmi w My Little Craft World tym razem dzieci na zajęciach poznały piankolinę. To kreatywna zabawka w postaci lekkiej i miękkiej kuleczkowej masy plastycznej. Jest to miękka masa z której można modelować dowolne kształty. Każde dziecko kierując się wyobraźnią może ulepić z piankoliny figury płaskie, a także przestrzenne.  Zajęcia takie rozwijają wyobraźnię, zdolności manualne, zdolności twórcze oraz wspomagają rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej dziecka.  
Na dzisiejszych warsztatach tą niezwykłą masą dzieci wyklejały papierowego motylka oraz wiosenne motywy.


Na początku zajęć każde dziecko otrzymało zestaw 6-cio kolorowy piankoliny oraz papierowego motylka na patyka a także, drewniany wiosenny motyw do wyklejania.


Zajęcia rozpoczęły się zabawą sprawnościową prowadzoną przez panią Żanetę Jędrzejewską podczas której dzieci przy pomocy plastikowych łyżeczek oraz kolorowych piłeczek wykonywały zadania ruchowo- sprawnościowe.

 

 Po zabawie ruchowej, dzieci wspólnie odśpiewały sto lat dla Gabrysi, która obchodziła dzisiaj swoje urodziny. Gabrysia jako Jubilatka otrzymała czapeczkę urodzinową oraz słodki bukiet wykonany przez Niebiesko Mi :)


Po życzeniach urodzinowych dla Gabrysi dzieci zajęły swoje miejsca do pracy i  swoim papierowym motylkom przy pomocy piankoliny nadawały barw.


Dzieci z zaciekawieniem  poznawały  kuleczkową masę i wyklejały swoje prace


 Bardzo żywe kolory piankoliny zachęcały najmłodszych do aktywnej zabawy, w trakcie której dzieci poznały kolory i rozwijały swoją wyobraźnię.
 

W ostatniej zabawie dzieci zostały podzielone na dwie grupy. Każda grupa otrzymała kawałek papieru oraz wybrała dziewczynkę, której kontury odrysowała na papier.


 W pierwszej grupie była to 3-letnia Ula a w drugiej 4-letnia Kinga. Dziewczynki położyły się plecami na papierze a reszta grupy zabrała się do rysowania. Po odrysowaniu konturów dziewczynek grupa dorysowała oczy, buzię nosek, włosy oraz pokolorowała elementy garderoby. 
Dzieci miały świetną zabawę a dziewczynki - modelki otrzymały swoje nowe unikatowe portrety :)


Na koniec warsztatów dzieci razem ze swoimi pracami ustawiły się do wspólnego grupowego zdjęcia.


Więcej zdjęć z warsztatów można zobaczyć TUTAJ 
Warsztaty były kolorowe i udane a dzieci zadowolone :) 

1 komentarz:

  1. Gratuluje tak wspaniałych warsztatów.Widać ,że zabawa była iście szampańska.A cóż może być lepszą nagrodą za taki wysiłek jak szczęśliwe buziaki uczestników.
    Serdeczności posyłam.

    OdpowiedzUsuń