niedziela, 20 grudnia 2015

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Tradycyjnie jak co roku w przedsionku kościoła St. Augustine's Church w Cork po Mszach Świętych w j. polskim zorganizowałam Kiermasz Bożonarodzeniowy z MyCork. Jest to jedyny w Cork świąteczny kiermasz organizowany przez Polaków, gdzie klientami są również głównie nasi Rodacy. W tym roku odbył się on w dwie kolejne niedziele grudnia, tj. 13 i 20 b.m.część dochodu z kiermaszu jest przeznaczona na wybrany cel charytatywny, tym razem środki zostną przekazane na zakup materiałów dydaktycznych dla niepełnosprawnych dzieci z Przedszkola Specjalnego nr 100 w Krakowie.


W trakcie kiermaszu można było nabyć m.in. opłatki, kartki świąteczne oraz wyroby polskich rękodzielników, idealne na prezent pod choinkę.


Na kiermasz przygotowałam świeczki z wosku pszczelego w różnych wzorach:


choinki, aniołki, szyszki, szopki i wiele innych.


oraz świąteczne stroiki i słodkie bukiety


W tym roku, dzięki sprzedaży za przysłowiowe "co łaska" Wigilijnego Sianka ufundowanego przez MyCork, ręcznie robionych kartek wykonanych przez grupę MyCork Artystycznie oraz dobrowolnych datków osób wystawiających się na kiermaszu,


 udało się uzyskać kwotę 200,32 euro, która jak wspomniałem, zostanie przekazana na zakup materiałów dydaktycznych dla niepełnosprawnych dzieci z Przedszkola Specjalnego nr 100 w Krakowie.


Dziewczyny przygotowały na kiermasz wiele pięknych rzeczy.
Zdjęcia z tegorocznego Kiermaszu Bożonarodzeniowego można zobaczyć TUTAJ

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza