wtorek, 28 października 2014

Ślubowanie Zuzi

Podczas mojego pobytu w Polce udało mi się być na uroczystości ślubowania klas I mojej chrześnicy Zuzi, która właśnie w tym roku rozpoczęła naukę w szkole.


Pierwszaki, zadowolone, uśmiechnięte w galowych strojach ślubowały  być dobrym i uczciwym, strzec honoru i dobrego imienia swojej szkoły, szanować swoich nauczycieli, przełożonych i rodziców, uczyć się tego co piękne i mądre  oraz kochać i czcić swojej ojczyzny i przyczynię się do jej rozwoju, aby wyrosnąć na dobrego obywatela Polski.


 Po słowach ślubowania każdy pierwszak został przez panią dyrektor pasowany na ucznia specjalnym ołówkiem. Odbyła się również część artystyczna i podziękowania po których dzieci wraz ze swoją panią oraz rodzicami udały się do swoich klas na słodki poczęstunek.


W klasie pani uczniom rozdawała pamiątkę ślubowania oraz obrazek do samodzielnego pomalowania.


 Czas strasznie szybko leci, tak niedawno Zuzia się urodziła i dostąpił mnie  zaszczyt bycia jej chrzestną matką a teraz już rozpoczęła szkołę.


Bardzo się cieszę, że mogłam wziąć udział w tej uroczystości, po której wraz z Zuzią i jej mamą Agatka udałyśmy się do krakowskiej kawiarni na pyszną kawę i lody :)

1 komentarz:

  1. Rozpoczęcie szkoły to duze przeżycie dla dziecka i bliskich, a i napawające dumą :)

    OdpowiedzUsuń