sobota, 4 października 2014

Warsztaty artystyczne dla dzieci - torba ekologiczna malowana farbami na tkaninie

W sobotnie dopołudnie 4 października b.r  w My Little Craft World  powakacyjnej przerwie odbyły się kolejne warsztaty artystyczne dla dzieci. Tym razem na zajęciach mali artyści ozdobili specjalnymi farbami do tkanin ekologiczne torby.


Zajęcia rozpoczęły się zabawą na przywitanie podczas której dzieci podając swoje imiona wymyślały dla innych uczestników warsztatów zadanie do wykonania.


Po zabawie dzieci usiadły do stołu i zaczęły malować swoje ekologiczne torby specjalnym farbami do tkanin. Do wykorzystania były szablony dla dziewczynek i chłopców, stemple oraz własna pomysłowość i kreatywność.


Po twórczej pracy dzieci otrzymały poczęstunek i napój.
W trakcie warsztatów mali artyści wzięli również udział w zabawach ruchowych z balonami, którym następnie namalowały oczy i buźkę  tworząc swojego balonowego przyjaciela.


Na zajęciach nie brakło również zabaw z chustą animacyjną, która świetnie integruje dzieci i uczy przestrzegania zasad i słuchania poleceń a także doskonali spostrzegawczość i refleks.


Na warsztatach powstały piękne i oryginalne torby.


Na koniec zajęć tradycyjnie dzieci ustawiły się wraz ze swoimi pracami do wspólnego zdjęcia.


Ostatnim punktem programu zajęć było rozdanie nagród dla dzieci, które brały udział w naszym wakacyjnym konkursie "Wspomnienie z wakacji".


Zwyciężczynie konkursu otrzymały pamiątkowe dyplomy, złote medale oraz kreatywne nagrody rzeczowe.
Pozostałym zwycięzcom nagrody zostaną wysłane pocztą. Wszystkie nagrody ufundowane w konkursie "Wspomnienie z Wakacji" ufundowało My Little Craft World.


Już za dwa tygodnie tj. 18 października zapraszamy na kolejne nasze warsztaty, podczas których dzieci wykonają jesienne lampiony oraz wezmą udział w naszym jesiennym konkursie "Złota Polska Jesień". .
Więcej informacji o naszych warsztatach można znaleźć TUTAJ

2 komentarze:

  1. Ależ to była wspaniała zabawa.Tym malowaniem toreb , zainspirowałam się. Muszę pomyśleć jakby to może wykorzystać w moich zabawach z dziećmi.
    Serdeczności posyłam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wspaniałe są te Twoje warsztaty z dziećmi i dla kobiet. Bardzo popieram i chylę czoło za poświęcony temu wszystkiemu czas, na pewno warto, bo po zdjęciach widzę że i dzieci i Panie zadowolone i uśmiechnięte. Brawo Aga-tak trzymać:)

    OdpowiedzUsuń