piątek, 30 grudnia 2016

Święta w Dublinie

Ponieważ rodzina nie mogła do nas przyjechać postanowiliśmy tegoroczne święta spędzić w stolicy Irlandii w Dublinie. Wigilię mieliśmy więc w hotelowym pokoju a o północy wybraliśmy się na pasterkę.


W pierwszy dzień świąt spacerując po Dublinie szukaliśmy skrytek z gry geocaching :)


Dublin był pięknie świątecznie ozdobiony i oświetlany


Szukanie skrytek w centrum miasta szło nam szybko a większość z nich znalazł Piotr :)


 Święta na wyjeździe to super pomysł :) odpoczęłam nie przejmowałam się gotowaniem i sprzątaniem a po kolacji wigilijnej miałam czas na rozmowy z bliskimi :)


Jednym z kilku najbardziej znanych symboli Dublina.Ha'penny Bridge - czyli Most Półpensowy - ,od opłaty która należało uiścić przy przechodzeniu przez niego na druga stronę rzeki Liffey. Z biegiem czasu opłata wzrastala, ale nazwa pozostała ta sama. Opłatę za korzystanie z mostu zniesiono ostatecznie w 1916 r. Most wybudowano w 1816 r. Oryginalnie nazwano go Wellington Bridge.


Przed wybudowaniem mostu działała tutaj przeprawa promowa, jednak promy były w tak złym stanie, ze rozwiązano dwie propozycje: albo naprawę promów - albo budowę mostu. Wybrano to drugie rozwiązanie, jednocześnie wprowadzając prawo do pobierania opłat za korzystanie z mostu na okres 100 lat


Czas świąteczny w Dublinie bardzo udany :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza