wtorek, 18 listopada 2014

II urodziny MyCork Artystycznie

W niedzielę 16 listopada b.r.  odbyły się II urodziny grupy MyCork Artystycznie którą koordynuję już dwa lata. Grupa powstała dla osób które zajmują się rękodziełem aby mogły się razem spotykać i dzielić swoimi pasjami. Jest to projekt stowarzyszenia MyCork które przekazuje nam środki finansowe na zakup potrzebnych materiałów.


W minionym roku odbyło się 10 warsztatów artystycznych o różnej tematyce. Nauczyłyśmy się wyplatać koszyczki i serduszka z  papierowej wikliny, Poznałyśmy kolejne techniki w decoupage, nauczyłyśmy  się haftu krzyżykowego oraz szycia metodą "patchwork" a także zrobiłyśmy oryginalne kartki metodą skrapbooking. Miałyśmy również zajęcia z filcowania na makro oraz robiłyśmy filcową biżuterię. Nie brakło również szydełkowania, gdzie mogłyśmy się nauczyć kolejnych wzorów.
Oprócz warsztatów artystycznych grupa zorganizowała kiermasz bożonarodzeniowy oraz wielkanocny a także  przygotowała rekwizyty na paradę w Dniu Świętego Patryka  oraz brała w niej udział  razem ze stowarzyszeniem MyCork.
Udział w warsztatach jest bezpłatny za zajęcia odbywają się raz w miesiącu.
Warsztaty urodzinowe rozpoczęły się prezentacją którą zrobiłam ze wszystkich minionych warsztatów z tego roku. Prezentację można zobaczyć TUTAJ


Następnie podziękowałam Wszystkim osobom które prowadziły warsztaty oraz przygotowywały paradę. Każda osoba otrzymała pamiątkowe podziękowanie


oraz ręcznie wykonaną witrażową biżuterię aniołka lub kotka.


Dziewczyny również zrobiły mi niespodziankę i jako podziękowanie otrzymałam pięknie ręcznie wykonany album z wszystkimi warsztatami, które odbyły się w tym roku :) Album jest w kolorze niebieskim :)


W środku albumu dołączony był voucher do sklepu artystycznego w Cork na kwotę 50 euro :)


Bardzo się cieszę i już nie mogę się doczekać zakupów :) Dziewczynom bardzo dziękuję za pamięć i piękny prezent :)


Na urodzinach byli również członkowie i sympatycy stowarzyszenia MyCork Gertruda, Ewa oraz Tomek pierwszy raz również na chwilę przyszła Iza prezes stowarzyszenia MyCork, która sama zajmuje się decoupage i mam nadzieję, że kiedyż znajdzie chwilę i poprowadzi dla nas warsztaty :)
W ramach podziękowania od stowarzyszenia za aktywnie i cyklicznie prowadzony projekt otrzymałam bukiet pięknych kwiatów :)


Po podziękowaniach wszyscy uczestnicy i goście ustawili się do pamiątkowego zdjęcia wraz z urodzinowym tortem który ufundowała Pani Kasia z firmy The Sweetest Things, której bardzo dziękuje.


Tort był piękny i  bardzo delikatny z ramką w której było zdjęcie grupowe z jednych tegorocznych warsztatów.


Tort smakował również wyśmienicie  był po prostu przepyszny :) Polecam serdecznie wypieki Pani Kasi :)


Po konsumpcji urodzinowego tortu nastąpiła druga część spotkania były to warsztaty ze scrapbooking prowadzone przez Kamilę Kozłowska która nauczyła nas jak zrobić papierowy tort.


W miłej i przyjaznej atmosferze powstały przepiękne prace :)


A mój kawałek papierowego tortu który zrobiłam na warsztatach :)


Warsztaty były bardzo udane mam nadzieję, że tradycja ta będzie kontynuowana  i za rok spotkamy się na kolejnych  już trzecich urodzinach MyCork Artystycznie.


Więcej zdjęć z urodzin można zobaczyć TUTAJ relację można przeczytać również na stronie MyCork
A poniżej można oglądnąć krótki filmik, wykonany przez Tomka któremu bardzo dziękuje.

2 komentarze:

  1. Podziwiam za zapał i oby tak dalej do następnych urodzin :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Pięknie to wszystko się układa, dalszych tak wspaniałych rocznic:)

    OdpowiedzUsuń