czwartek, 6 grudnia 2012

Mikołajkowe Warsztaty MyCork Artystycznie - Ozdoby Choinkowe

6 grudnia b.r. odbyły się kolejne tym razem już IV warsztaty MyCork Artystycznie których jestem koordynatorem. Były to warsztaty mikołajkowe, na których wykonywaliśmy  - ozdoby choinkowe - czapeczki ze słomy.


 Każda uczestniczka warsztatów, przygotowała drobny upominek mikołajkowy - prezenty zostały rozdane uczestniczkom zajęć przez Mikołajkę i jej pomocniczkę Zuzię :)


Prezenty były przepiękne, oryginalne i wykonane samodzielnie. Ja dostałam prześliczne niebieskie kolczyki :)


Prezenty były różnorodne takie jak:  karki z haftem, stroik świąteczny, skrzyneczka wykonana techniką decoupage, filcowe serduszko, lampion, bombka, ramka ze zdjęciem i podkładki pod kubek.


Naszym gościem była moja koleżanka z pracy pochodząca ze Słowacji Maria Lass, z wykształcenia nauczyciel i wychowawca. Od czasów studiów rozpoczęła pracę z dziećmi i młodzieżą, organizując ich wolny czas, prowadziła zajęcia sportowe, plastyczne i różnego rodzaju rękodzieło. Mając głowę pełną pomysłów i zamiłowanie do tworzenia, po przyjeździe do Irlandii zajęła się  wyrobem biżuterii oraz różnorakich ozdób i dekoracji.


Ukończyła również pedagogikę waldorfską, która ma swoje podstawy w wiedzy o istocie dziecka i człowieka i jest sprzyjającą dla dzieci metodą edukacji. Charakterystyczne dla pedagogiki waldorfskiej jest przywiązywanie dużej wagi do działań artystycznych: malowania, rysowania oraz śpiewania, gry na instrumentach, a także uczenie poprzez praktyczne działania, takie jak prace ręczne i warsztaty.


Świąteczne czapeczki, które nauczyła nas Maria będą ślicznie wyglądać na każdej choince i nie są wcale trudne do zrobienia.

W miłej atmosferze spędziliśmy wspólnie czas tworząc swoje czapeczki.
Były to już ostanie warsztaty w tym roku, mam nadzieję, że w przyszłym roku również będę je kontynuować. Mam już pomysł na kolejnych gości, którzy podzielą się z nami swoimi uzdolnieniami :)

9 komentarzy:

 1. Bardzo żałuje, że nie mogłam tym razem uczestniczyć
  w warsztatach.
  pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia
  Ania

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale super ty się nie nudzisz

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna sprawa takie warsztaty, okazja do miłego spotkania i wymiany doświadczeń!

  OdpowiedzUsuń
 4. świetna Mikołajka i warsztaty też....

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak widać świetnie się bawiliście i o to chodzi, ozdoby świąteczne już są a święta tuż tuż.. Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajne te czapeczki :) takie warsztaty to musi być super sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Super relacja, obym nastepnym razem mogla wpasc :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Aga jaka fajna z Ciebie pani Mikołajowa :))

  OdpowiedzUsuń
 9. Jaka fajna Mikołajka :))śliczne te czapeczki..pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń