poniedziałek, 9 maja 2016

Poznajemy Polskę - Wrocław

W niedzielę 8 maja b.r., prowadziłam  kolejne warsztaty dla dzieci z cyklu "Poznajemy Polskę". Tym razem odwiedziliśmy stolicę Dolnego Śląska i miasto krasnali czyli Wrocław.


Zajęcia rozpoczęły się zabawą ruchową do piosenki " Wąską ścieżką przez ogródek"  podczas której dzieci zostały wrocławskimi krasnalami.


Następnie młodzi odkrywcy zobaczyli gdzie na mapie Polski znajduje się Wrocław oraz poznali jego najważniejsze zabytki.
Nie zabrakło również prezentacji zdjęć najbardziej znanych wrocławskich krasnali, które rozmieszczone są w całym Wrocławiu.  Dzieci poznały krasnala : Wroclovka, Życzliwka, Bankiera, Pierożnika, Gołębnika, Śpiocha, Papę Krasnali i wiele innych.


W drugiej części rozpoczęły się zajęcia plastyczne podczas których dzieci wybrały sobie swojego ulubionego krasnala, a następnie pisakami do tkanin, odrysowały go na białą podkoszulkę.
W kolejnym kroku mali artyści pomalowały swoje podkoszulki  farbami do tkanin.


Po wykonanej pracy dzieci otrzymały drobny poczęstunek oraz oglądały mapę krasnali, dowiedziały się skąd we Wrocławiu wzięły się krasnale i ile ich jest.
Następnie dzieci pomalowały magnesy z najważniejszymi zabytkami Wrocławia.


Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało mapkę Wrocławia oraz pocztówkę z wrocławski krasnalami.A taką koszulkę ja przygotowałam dla siebie na zajęcia


 Za dostarczenie wrocławskich pamiątek bardzo dziękujemy Panu Łukaszowi 
Więcej zdjęć z zajęć można zobaczyć TUTAJ


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza