niedziela, 12 stycznia 2014

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Cork

Dzisiaj odbywa się 22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Polsce na ulicach spotkamy kwestujących wolontariuszy a czerwone serduszka można zobaczyć wszędzie. Również poza granicami kraju w wielu Państwach Polacy przyłączają się do wsparcia WOŚP. W Cork orkiestra gra już po raz 8 gdzie odbywa się kwesta uliczna, koncerty i licytacje.

Ja dla orkiestry w Cork na licytacje przekazałam taki słodki bukiet z serduszkiem


 oraz zestaw świeczek z wosku pszczelego.


Dla dzieci na zabawę WOŚP-ową  przygotowałam 50 upominków 

 

Każdy upominek składał się m.in. z mini słodkiego bukietu.


 Przygotowałam oddzielne zestawy dla dziewczynek i chłopców.
Były to zestawy kreatywne do robienia kartek dla dziewczynek na Dzień Babci

 

oraz zestawy do robienia kartek dla chłopców na Dzień Dziadka.


Zrobiłam również kreatywne zestawy gipsu do malowania dla dziewczynek i chłopcówMam nadzieję, że dzieciom te upominki się spodobają i stworzą piękne prace.

Ostatnio odnośnie WOŚP można było usłyszeć wiele kontrowersji, jedni są za wspieraniem tej akcji inni przeciwni. Sama kilka razy byłam wolontariuszem WOŚP, jest to akcja która jednoczy ludzi pomagając przy tym chorym dzieciom i osobom starszym.  Jaka jest tak naprawdę prawda z tego co słyszałam, nie wiem ale wiem, że pieniędzy na leczenie w Polsce ciągle brakuje. Jerzy Owsiak w ostatnich latach na pewno za dużo mówi i to niekoniecznie dobrze. Co z tego wyjdzie - zobaczymy.

Ja ostatnio  też dowiedziałam się o sobie dużo "ciekawych" informacji ;-). Jak mówi Claire Booth Luce "Plotka jest jak fałszywe pieniądze: porządni ludzie ich nie produkują, ale bezmyślnie przekazują dalej". 
Pewna kobieta w średnim wieku której życie jest nudne jak flaki z olejem postanowiła z tej nudy zając się moim prywatnym życiem i na Fb swojego przyjaciela postanowiła się tym podzielić, bo zauważyła źdźbło w moim oku, szkoda że belki w swoim nie widzi, a belka jest to solidna. Ale nie dziwi mnie to zbytnio bo ma dużo czasu a żadnego hobby ani pasji, a boli ją chyba to, że nie wszyscy są tacy jak ona.

Nie dziwie się, że ta pani żyje cudzym życiem bo cóż ma innego do roboty, ale okazało się, że jej facebookowy przyjaciel pozujący na kulturalnego faceta pokazał, że to też tylko poza. Zresztą było to wiadomo już od dawna, ale teraz przynajmniej mam jasność w temacie. Być może wynika to z frustracji bo za co się ostatnio nie brał, to kończyło się klapą. Przy okazji pozbyłam się kilku fałszywych "znajomych" z FB, a więc nie ma tego złego, coby na dobre nie wyszło :-)

Życzę Wam więc tylko wartościowych znajomych. I na Fb, ale przede wszystkim - w prawdziwym życiu.

Pozdrawiam
"Niebieska Panienka" :) /facebookowi plotkarze wiedzą, o co chodzi ;-)

8 komentarzy:

 1. Piekne upominki, dzieciaki na pewno zachwycone :)
  A co do plotkarzy...
  Ja zawsze mowie, ze obcymi nie ma sensu sie przejmowac.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale super upominki :) dzieci na pewno się ucieszą :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Aguś bukiecik jest śliczny ale mnie powaliły kreatywne zastawy :DDDDDD super myśl, do robienia kartek i malowanie na gipsie super :D
  Daj mi znać ile coś takiego i Ciebie kosztuje może zamówię jak będziesz w PL. ;)
  CO do WOŚP to uważam, że każdy robi według swojego uznania i nie powinien się wtrącać do innych. Ale tak to jest jak się ma za dużo czasu. :)
  Pozdrawiam Agusiu dobra duszo z wielkim serduchem ;) :*

  OdpowiedzUsuń
 4. ...Aga :)
  ...super dzieła, dzięki za bycie z nami :)

  ...nie ma co się przejmować co tam sobie maruderzy o nas wymyślają ;)

  ...dla nich mamy pozdrowienia oraz takie o to piękne hasło: "Psy szczekają a karawana jedzie dalej!"

  ...zapraszam na stronę www.aprzypinka.pl można tam dołączyć swoją fotę i przekazać innym, że nie masz focha :)

  Pozdrawiam :)
  Filip Jus "Cruz"
  #wosp2014 #pokojowypatrol

  OdpowiedzUsuń
 5. Super ze nawet z tak daleka wspierasz! To piękny gest :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pewnie mi nie uwierzysz Aguś, ale, gdy pokazywali WOSP z Londynu, natychmiast pomyślałam, że w Cork Ty pewnie też organizujesz orkiestrową imprezę. Przygotowałaś przepiękne zestawy, słowa podziwu dla Ciebie.
  Różnie ludzie mówią na temat Orkiestry, ale źle mówią ci, którzy nic nie robią, bo albo nie potrafią albo im się nie chce, którzy nie patrzą dalej swojego nosa. Na pewno dobrze mówią ci, którym pomógł sprzęt kupiony przez Orkiestrę. Widziałam małego, nieuleczalnie chorego chłopca, który kwestował, bo uważał, że choc jemu już nic nie pomoże to innym przynajmniej da nadzieję.
  I myślę, że jeżeli się nie pomaga, to chociaż niech się nie przeszkadza.
  Przykro jest, gdy ktoś "bezinteresownie" nas opluwa. Sama miałam taką "przygodę", więc wiem, jak źle się możesz z tym czuc. Panią i jej "pomagierów" wyrzuc z pamięci, nie warci są tego, by poświęcic im choc jedną Twoją myśl.
  Aguś, robisz dobra robotę i oby tak dalej:)
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 7. masz wielkie serce upominki suuuper

  OdpowiedzUsuń
 8. Jakie niesamowite upominki przygotowałaś na WOŚP! Bardzo pomysłowe i przydatne zestawy :)
  "Wcale się nie dziwię", że Pewnej Pani nie podoba się Twoje zachowanie, bo jak stwierdziła jedna z polskich posłanek, kwestowanie przez młodzież na rzecz Orkiestry prowadzi do jej demoralizacji a przecież jak napisałaś także byłaś wolontariuszem! Nie ma jak polskie piekiełko - wszystko i wszystkich da się opluć :( Na szczęście jesteś od tego daleko.
  Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę dalszych wspaniałych pomysłów :D

  OdpowiedzUsuń