sobota, 30 listopada 2013

Winterval - Festiwal zimowy w Irlandii i Polska Wioska Świętego Mikołaja

W ubiegłą niedzielę wraz z Ania z bloga Kot Bury pojechałyśmy  na spotkanie organizacyjne z polskimi artystami i rękodzielnikami  tworzącymi w Irlandii do Waterford, oddalonego od Cork 130 km.
To właśnie tam organizowany jest największy w Irlandii festiwal zimowy Winterval. Polacy również przyłączyli się do festiwalu tworząć wioskę świetego Mikołaja. W  tym roku w Polskiej Wiosce Świętego Mikołaja  oprócz warsztatów piernikowych prowadzonych przez Eeva's Cakes  można również zakupić  wyroby dekoracje, zabawki  i inne upominki polskich rękodzielników. Wśród wielu pieknych przedmiotów znalazały się również moje świeczki z wosku pszczego, ozodoby na choinke oraz świąteczne słodkie bukiety.Opiekunem części  art & craft jest Dominika Sikora współprowadząca bloga  Agado2013 


Spotkanie przebiegło bardzo szybko i sprawnie, każdy z rękodzielnikow otrzymał wcześniej swój numer ewidencyjny, którym opisał wszystkie swoje produkty.


 Następnie po sprawdzeniu towaru, każdy uczestnik zapoznał się z umową i zasadami współpracy.


Wczoraj winterval Festiwal został otwary przez świetego Mikolaja i będzie trwal aż do 30 grudnia b.r.
Oprócz wizty w wiosce św Mikolaja na każdego odwiedzającego czeka wiele atrakcji takich jak: świąteczny pokaz świateł czy Boże Narodzenie u Wikingów.


Szczegółowy program wszystkich festiwalowych atrakcji można zanleść tutaj   , a polska wioskę mikolaja znajdziecie tutaj

 A dziś Andrzejki i mi mija 9 rocznica pobytu w Irlandii, to właśnie 30 listopada 2004 zaczęła się moja przygoda w nieznane, która trwa do dziś.
Jutro mamy kolejne warsztaty MyCork Artystycznie, tym razem poznamy kolejne tajniki decoupage szczegóły znajdziecie tutaj 

Miłego weekendu

1 komentarz:

  1. To Ci stuknęła roczniczka ;) dużo za Tobą, ale i też wiele przed Tobą. Życzę wytrwałości w zwalczaniu trudów dnia codziennego i zaufania SZEFOWI ;)

    OdpowiedzUsuń