niedziela, 3 kwietnia 2016

Warsztaty dla dzieci Poznajemy Polskę - Poznań

W niedzielę 3 kwietnia b.r. prowadziłam kolejne warsztaty MyLittleCraftWorld.com z cyklu "Poznajemy Polskę"  tym razem udaliśmy się zwiedzać Poznań.


Na zajęciach dzieci  pomalowały swój kubek z wybranym przez siebie motywem związane z Poznaniem. Do wyboru mali artyści miały poznańskie koziołki, ratusz, kamieniczki.


 Po przerysowaniu motywu przez kalkę dzieci specjalnymi farbami do szkła i porcelany kolorowały swoje kubki. Mali artyści na zajęciach nauczyli się jak mieszać kolory by powstały nowe barwy.


Powstały piękne oryginalne poznańskie kubki, które będą pamiątką z Poznania.


W drugiej części zajęć dzieci jak zawsze otrzymały słodki poczęstunek, poznały legendę o "Poznańskich Koziołkach" oraz zobaczyły najważniejsze poznańskie zabytki, które warto zwiedzić będąc w Poznaniu.


W kolejnej części zajęć mali podróżnicy z papierowych talerzyków wykonali poznańskie koziołki.


Koziołki to jedna z atrakcji poznańskiego ratusza. W samo południe wychodzą ze środkowej wieżyczki i przez minutę trykają się rogami. Skąd wziął się pomysł umieszczenia koziołków nad zegarem, wyjaśnia legenda „O poznańskich koziołkach”


Na koniec zajęć każde dziecko otrzymało pamiątkę z Poznania: legendy o "Poznańskich Koziołkach". oraz "Poznańskie Legendy"


Więcej zdjęć z warsztatów można zobaczyć TUTAJ

A to mój kubek który wykonałam przed zajęciami :)


Poznańskie kamieniczki oraz koziołki.Kolejne zajęcia odbędą się 8 maja, odwiedzimy miasta krasnali - Wrocław

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz