środa, 11 kwietnia 2018

Warsztaty dla dzieci - Tymbark

W niedzielę 8 kwietnia b.r. My Little Craft World zaprosiło wszystkie dzieci na kolejne warsztaty z cyklu z cyklu: "Poznajemy Polskę". Tym razem mali artyści odwiedzili Tymbark, który znany jest wszystkim z produkcji soków i napojów.

Uczestnicy zajęć poznali historię tej malowniczje  miejscowości jej herb oraz najważniesze  zabytki.
Tymbark było miastem królewskim zostało założone przez Kazimierza III Wielkiego na prawie magdeburskim w 1353 roku. Prawa miejskie Tymbark stracił w roku 1934.
Dzieci dowiedziały się również ze w roku 1936 założono z inicjatywy nauczyciela Górskiej Szkoły Rolniczej w Łososinie Górnej, inż. Józefa Marka, Podhalańską Spółdzielnię Owocarsko-Warzywną, która dziś stanowi zakład przetwórstwa owocowego należący do Spółki Akcyjnej Tymbark


Zajęcia rozpoczęły się krótką historią Tymbarku oraz zlokalizowania wioski na mapie Polski.


W pierwszej części zajęć plastycznych dzieci wykonały koszyczki z filcu.
Powstały piękne kolorowe koszyczki.


Kolejnem etapem zajęć była degustacja soków przedsiębiorstwa przemysłu spożywczego Tymbark powstałego 1936 roku.Dzieci miały możliwość deugastcji 7 różnych rodzajów soków i napojów firmy Tymbark


Po degustacji soków dzieci głosowały an swój ulubiony sok, zwyciężcom okazał się napój wieloowocowy kaktus z serii  Owoce Świata najmniej natomiast smakował dzieciom sok warzywny vege - prowansalskie pola.


Po degustacji soków mali artyści wzieli udział w drugiej części zajęć podczas której przygotwali farby rosnące, którymi pomalowali drewnaine jabłka.


Farby rosnące urosły w mikrofalówce tworząc niepowtazalny efekt :)


Na warsztatach powstały piękne jabłuszka :)


Więcej zdjęć z zajęć można zobaczyć TUTAJ 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz