wtorek, 6 marca 2018

Kopenhaga

Tym razem do Irlandii lecieliśmy z Krakowa przez Kopenhagę :) W stolicy Danii mieliśmy trzy godzinną przerwę na lot do Dublina więc zrobiliśmy sobie spacer po centrum Kopenhagi :)


 Po drodze znaleźliśmy oczywiście kilka skrytek geocaching :)


Dotarliśmy też do pomnika najsłynniejszego duńskiego pisarza H.Ch Andersena :) bo kto nie zna pięknych baśni "Brzydkie kaczątko' czy "Dziewczynka z zapałkami" Andenser napisał 160 baśni które zostały przetłumaczone na wiele języków. Kopenhaga dla mnie to miasto rowerów i Christiana Andersena.


 I chociaż autor baśni o Królowej Śniegu nie urodził się w stolicy Danii, to mieszkał w niej przez wiele lat i dziś możemy zorganizować wycieczkę do Kopenhagi śladami słynnego bajkopisarza.
Kopenhaga to jedna z najmniejszych europejskich stolic. Zamieszkuje ją niecałe 600 tys. ludzi.
Gdzie mieszkał Christian Andersen?


Od śmierci Andersena minęło ponad 140 lat. Mimo to, na próżno szukać dzieci, które nie znają jednej z jego najsłynniejszej baśni o Małej Syrence, pomnik Syrenki znajduje się w porcie i stał się symbolem miasta.


W kolorowych kamienicach, charakterystycznych dla duńskiej architektury, znajdziemy restauracje, kawiarnie oraz puby. Bajkowi klimat Nyhavn upodobał sobie przed laty sam Andersen.


To właśnie tu, najpierw pod numerem 67 a następnie pod 18 mieszkał słynny autor książek.


Było bajkowo mi się bardzo podobało i chętnie bym tam jeszcze kiedyś wróciła :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz