poniedziałek, 19 grudnia 2016

Kiermasz Bożonarodzeniowy w Cork

Tradycyjnie jak co roku w przedsionku kościoła St. Augustine's Church w Cork po Mszach Świętych w j. polskim miał miejsce Kiermasz Bożonarodzeniowy. Jest to jedyny w Cork świąteczny kiermasz organizowany przez Polaków i gdzie klientami są również głównie nasi Rodacy. W trakcie kiermaszu można nabyć m.in. opłatki, kartki świąteczne oraz wyroby polskich rękodzielników, idealne na prezent pod choinkę.
Na moim kiermaszowym stoisku znalazły się skarby ula czyli świeczki z wosku pszczelego, polski miód z rodzinnej pasieki od taty Piotra 


Miałam 20 wzorów świec w tym również świąteczne aniołki, choinki, szopkę oraz świeczki z wezy pszczelej ze świąteczną ozdobą wykonane własnoręcznie. 


Nie brakło również świątecznych słodkich bukietów, które zrobiłam w koszyczkach.


W tym roku zrobiłam również kilka drewnianych aniołków


 Kiermasze świąteczne (bożonarodzeniowe i wielkanocne) są organizowane w tym miejscu dwa razy w roku. Do tej pory odbyły się osiem razy, ten - był już dziewiątym.
Tradycją jest już, że część dochodu z każdego kiermaszu przeznaczona jest na wybrany cel charytatywny. Do tej pory udało się zebrać kwotę 2903,88 euro, którą przeznaczono dla: Marcinka chorego na neuroblastomę, Children's Leukaemia Association w Cork, Alicji walczącej z chorobą nowotworową, bliźniaków Kuby i Maćka którzy urodzili się z mózgowym porażeniem dziecięcym, ciężko i przewlekle chorego Artura, Fundacji "Dla Polonii" pomagającej młodzieży polskiego pochodzenia ze Wschodu, Przedszkola Specjalnego nr 100 w Krakowie dla niepełnosprawnych dzieci oraz dla dla Stowarzyszenia na rzecz Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną "Razem z Czwórką" przy SOSW nr 4 w Krakowie. W tym roku w kiermaszu uczestniczyły harcerze którzy prowadzą kwestę na swoje cele statutowe.


Więcej zdjęć z kiermaszu można zobaczyć TUTAJ 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz