wtorek, 16 sierpnia 2016

Irlandia :)

W poniedziałek 15 sierpnia odwiedziliśmy Midleton,  niewielkie miasteczko w pobliżu Cork, tam przy rzeźbie "Spirits" w Bailic Park odnalazłam skrykę z zabawy terenowej geocaching :)   Pomnik ten powstał jako upamiętnienie dla Indian, którzy w 1847 roku  przekazali  ofiarom wielkiego głodu  darowiznę na łączną kwotę $ 170.
Szesnaście lat wcześniej Indianie sami stanęli w obliczu głodu i śmierci, kiedy zostali przymusowo wysiedleni ze swych rodowych ziem w Missisipi do Oklahomy. Rzeżba to konstrukcja ze stali nierdzewnej składająca się z dziewięciu orlich piór, która została stworzona  na cześć  Indian za życzliwość i wsparcie podczas irlandzkiego głodu 1847.


Kolejnym naszym celem była wioska Cloyne w której znaduje się wieża pochodząca z X wieku przy której ukryliśmy skrytkę dla wszystkich poszukiwaczy skrytek z geocaching :)


 Następnie udaliśmy się na plażę po kwiaty z okazji święta Matki Bożej Zielnej :)


Pogoda była piękna więc udaliśmy się na spacer :)


Dotarliśmy do latarnii morskiej, do której na codzień wstępu nie ma ponieważ jest to teren prywatny.


Miła Pani latarnik :) pozwoliła nam jednak wejść i zobaczyć katarnię z bliska :)


Latrnia w Roche's Point ciągle działa, więcej o jej historii możecie przeczytać na blogu Piotra


Irlandia to nie tylko zielone łąki i pastwiska jak się niektórym wydaje, zwłascza tym którzy nigdy tutaj nie byli. Ma swój urok, historię i piękne widoki. Michałowi Irlandia bardzo się podobała :) tak jak Anecie i Darkowi których serdecznie pozdrawiam i z nieciepliwością oczekuje na kolejne zwiedzanie zielonej wyspy :)

A Irlandia podobno jest taka zielona, 
jak włosy syreny o świcie...
Za jej czułe westchnienia i białe ramiona
moje szare oddałbym życie.
A Irlandia podobno, jest taka szalona, 
jak wiatr, co ma czapkę podartą...
Za jej czułe westchnienia i białe ramiona
moje nudne życie oddać warto

Kowalski
Irlandia zielona

1 komentarz:

  1. Potwierdzam :) Irlandia to nie tylko krajobrazy nasycone kolorami, ale i wspaniała kultura, tradycja i zabytki wyskakujące niemalże z każdej wspomnianej łąki ;)))
    Do zobaczenia, nie możemy się już doczekać wizyty pełnej irlandzkich wspaminiałości i keszyków przy cudnych miejscach, których jest tu bez liku :)

    OdpowiedzUsuń