poniedziałek, 17 sierpnia 2015

XXV Warsztaty MyCork Artystyczne - Świeczki z wosku pszczeleg

Wakacje trwają: słońce, plaża, wypoczynek. To dobry czas również na artystycznie działanie.  W najbliższą sobotę 22 sierpnia poprowadzę warsztaty MyCork Artystycznie  Bliżej natury - Świeczki z Wosku Pszczelego.
Tym razem na spotkaniu uczestniczki wykonają świeczki: z wezy pszczelej, w połówce pomarańczy z woskiem pszczelim oraz lampion ozdobiony wezą i woskiem pszczelim. Ponadto uczestniczki warsztatów będą mogły posmakować produktów ze skarbów ula takich jak: miód, pyłek pszczeli czy propolis.


Uczestniczki warsztatów dowiedzą się również jak powstaje wosk pszczeli i jakie ma zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym, artystycznym a także w spożywczym i chemicznym. Ponadto dowiedzą się również do czego wosk potrzebny jest pszczołom i jakie dolegliwości leczone są woskiem pszczelim.

Cytat z książki Ponadczasowe tajemnice…, s. 399, http://www.tajemnicezdrowia.com/?swiece-wosk-pszczeli,108: "Wosk pszczeli – na astmę, alergie i problemy z zatokami
Setki lat temu, większość świec wykonana była z wosku pszczelego. Jednak w ciągu ostatnich kilku stuleci, świece woskowe zostały stopniowo zastąpione przez świece łojowe (z tłuszczu zwierzęcego), a w ostatnim stuleciu przez świece parafinowe. Parafina jest wykonana z osadu wytrącającego się z ropy naftowej. Osad jest następnie bielony benzenem i zmienia się jego właściwości innymi rozpuszczalnikami chemicznymi. Podczas palenia świec parafinowych powstaje sadza i dym zawierający  toksyczne substancje rakotwórcze, łącznie z bardzo szkodliwymi związkami chemicznymi zawartymi w powszechnie stosowanych ołowianych knotach. Prawdopodobnie nigdy nie zapaliłbyś świecy parafinowej ze względu na ich nieprzyjemny zapach (porównywalny do spalin), ale został on przytłumiony przez syntetyczne dodatki zapachowe, z których wiele to substancje drażniące lub toksyczne same w sobie. A gdybyś wiedział, że resztki sadzy, dymu i chemikaliów z takich świec mogą przyklejać się do ścian, sufitu oraz przewodów wentylacyjnych i zaczynają w nich krążyć, gdy tylko włączysz ogrzewanie lub klimatyzację, nigdy prawdopodobnie nie zapaliłbyś takich świec. Teraz już wiesz - świece wykonane z czystego wosku pszczelego nie powodują żadnego z tych problemów. Wręcz przeciwnie, mają one niezwykle korzystny wpływ na układ oddechowy.Zapalając świecę z wosku pszczelego, osoby cierpiące na astmę, alergie i problemy z zatokami mogą zauważyć znaczną poprawę objawów. Ich oddech stanie się o wiele łatwiejszy, a ich sen będzie mniej zakłócony po zapaleniu czystej świecy woskowej w sypialni na kilka godzin przed snem. Niektórzy astmatycy twierdzą, że ich objawy zniknęły całkowicie po tym, jak palili świece z wosku pszczelego codziennie przez kilka dni lub tygodni.


Najwyraźniej spalanie wosku pszczelego produkuje dużą ilość jonów ujemnych. Jony ujemne są w przyrodzie odkurzaczami. Oczyszczają powietrze z kurzu, pleśni, wirusów, bakterii i innych zanieczyszczeń odpowiedzialnych za wiele przypadków nadwrażliwości chemicznej. Aby świece takie miały efekt oczyszczający, muszą być wykonane w 100 procentach z wosku pszczelego."


Oprócz świeczek uczestniczki na warsztatach wykonają również letni lampion ze słoiczka ozdobiony sznurkiem i wezą pszczelą.


Moja przygoda z tworzeniem świeczek z wosku pszczelego rozpoczęła się 4 lata temu po wizycie w Rodzinnej Pasiece na zamojskim Roztoczu /SkarbyUla.eu/, gdzie zobaczyłam te przepiękne świeczki, które oczarowały mnie nie tylko swoim wyglądem, ale również delikatnym zapachem miodu, ponadto dowiedziałam się, że palenie świeczek z wosku pszczelego jest bardzo zdrowe. Podczas spalania wydzielają delikatny miodowo – propolisowy zapach
jonizują ujemnie powietrze, czyli neutralizują negatywne promieniowanie emitowane przez urządzenia elektroniczne i elektryczne, spalają się bezdymowo działają kojąco i relaksująco, neutralizują zapach dymu tytoniowego
wydzielane z płomienia świecy woskowej ujemne jony oczyszczają powietrze łagodząc dolegliwości nieżytu górnych dróg oddechowych, chorób płuc, astmy, alergii, kataru. Zapalając świecę z wosku pszczelego, osoby cierpiące na astmę, alergie i problemy z zatokami mogą zauważyć znaczną poprawę objawów. Świece woskowe powinno palić się od piętnastu do sześćdziesięciu minut dziennie. Zapalając świecę z wosku pszczelego, osoby cierpiące na astmę, alergie i problemy z zatokami mogą zauważyć znaczną poprawę objawów. Ich oddech stanie się o wiele łatwiejszy, a ich sen będzie mniej zakłócony po zapaleniu czystej świecy woskowej w sypialni na kilka godzin przed snem.

Zapraszam serdecznie wszystkie Panie do wzięcia udziału w tych ciekawych i niepowtarzalnych warsztatach. Wszystkie zainteresowane Panie proszę o zgłoszenie chęci uczestnictwa na adres: artystycznie@mycork.org.
Udział w warsztatach grupy MyCork Artystycznie jest jak zwykle bezpłatny. Uczestniczki warsztatów prosimy o przyniesienie:
- małego słoiczka
- nożyczek
- małego pędzelka

Więcej informacji o warsztatach znajdziecie TUTAJ

1 komentarz: