czwartek, 19 lutego 2015

Walentynkowy Bal Karnawałowy z My Little Craft World

W niedzielę 15 lutego br. w Hotelu Montenotte w Cork odbył się Walentynkowy bal Karnawałowy dla dzieci, organizowany przez My Little Craft World.
W balu Aneta przebrana za klauna prowadziła zabawy z dziećmi, ja przebrana byłam za damę dworu, Agnieszka przebrana za panią klaun prowadziłyśmy warsztaty artystyczne z dziećmi, natomiast Krzysiek wcielił się w rolę świętego Walentego. Piotr zadbał o dokumentację fotograficzną balu :)


Bal rozpoczął się o godzinie 15.00, każde dziecko otrzymało karnawałowy kotylion i gotowe do zabawy zostało zaproszone do sali ozdobionej czerwonymi serduszkami.


Na dzieci czekała już panie: Aneta w długiej tiulowej kolorowej sukni, która poprowadziła z dziećmi kilka zabaw ruchowych na przywitanie.


Sala balowa wypełniła się księżniczkami, rycerzami, czerwonym kapturkiem, pszczółką i innymi bajkowymi
postaciami.Na początku dzieci musiały sprawdzić czy wszystko wzięły ze sobą do zabawy, po rozruszaniu się do piosenki„Serduszko puka w rytmie cza cza” nastąpiła zabawa w serduszka. Dzieci naśladowały za prowadzącą panią Anetą. która pokazywała jakie jest serduszko gorące, zimne, ciężkie itp.


Następnie dzieci udały się w magiczną podróż do kreatywnego świata na warsztaty artystyczne.
Dzieci zostały podzielone na grupy wiekowe i ich zadaniem było ozdobienie masek walentynkowych lub serduszek styropianowych.


Na warsztatach powstały piękne i oryginalne prace. Za swoją artystyczną pracę dzieci otrzymały słodkie nagrody ufundowane przez sklep Mróz w Ballincolling.
Po warsztatach rozpoczął się bal. Do zabawy dołączył klaun dzieci tańczyły "makarenę", "kaczuszki" i uczestniczyły w zabawach ruchowych.


Dzieci zmęczone szaloną zabawą otrzymały słodki poczęstunek oraz napój ufundowany przez sklep Pewex w Cork. Podczas poczęstunku dzieci oczekiwały na gościa specjalnego św. Walentego zadawałam dzieciom bajkowe zagadki.


Gdy pojawił się święty Walenty opowiedział dzieciom swoją historię życia i odpowiedział na pytanie dlaczego w dzień jego śmierci, tj. 14 lutego, obchodzone jest święto zakochanych, którego jest patronem.
Każde dziecko miało niepowtarzalną okazję zapytać świętego Walentego o wszystko co dotyczy miłości.


Na zakończenie spotkania św. Walenty rozdał dzieciom pamiątkowe gipsowe aniołki z serduszkiem.

 

Dla rodziców odbyła się loteria w której wygrać można było voucher na tort urodzinowy ufundowany przez firmę J&L Cakes, voucher na zakupów materiałów dekoracyjnych do domu ufundowany przez firmę DecoStones & Renovations oraz vouchery na zakupy w sklepie Mróz i inne nagrody.


 Bal zakończył się wspólnym tańcem dzieci - "stonogą".

 

Dzieci zadowolone i z uśmiechem na ustach opuszczały salę balową, więc bal karnawałowy udał się w 100%  :) Więcej zdjęć z balu można zobaczyć TUTAJ

1 komentarz: