środa, 29 października 2014

Bal Wszystkich Świętych w Cork

W niedzielę 26 października 2014 r. po raz pierwszy w Cork odbył się Bal Wszystkich Świętych którego byłam pomysłodawczynią, organizowany przez My Little Craft World. Dwie godziny przed rozpoczęciem balu spotkała się cała nasza załoga, aby przygotować salę na bal. Na ścianach zawisły chmurki oraz balony. Pojawiła się również łódka którą wcześniej malowałam oraz woda jako scenografia dla naszego gościa specjalnego św Brendana - podróżnika i żeglarza. Tuż przed godzina 15.00 wraz z Agnieszką i Żanetą w anielskich przebraniach oczekiwałyśmy na małych Gości balu.


O godzinie 15.00 sala w  Hotelu Montenotte wypełniła się dziećmi, w pięknych balowych strojach. Nie zabrakło aniołów i świętych. Na balu pojawiła się m.in św. Kinga i św. Mikołaj. Przy wejściu na bal każde dziecko otrzymało specjalną odznakę balu.


Bal rozpoczął się wspólnym tańcem z pokazywaniem do utworu Arki Noego "Święty Uśmiechnięty" W rytm muzyki dzieci pokazywały kto może zostać świętym grupy i chudy, mały i duży.


Po wspólnej zabawie dzieci zostały podzielone na trzy grupy wiekowe: 1,5-3 latka dzieci z pomocą rodziców wyklejały kolorowymi serduszkami, gwiazdkami i motylkami obrazek z aniołkiem.


Druga grupowa wiekowa to dzieci wieku 4-5 lat ich zadaniem było ozdobienie aniołków na patyczku.


Najstarsza grupa to dzieci wieku od 6 do 12 lat która wykonywała aniołka z krepiny.


Na warsztatach powstały piękne aniołki, które dzieci zabrały ze sobą do domu. Po pracy artystycznej dzieci otrzymały słodki poczęstunek oraz napój ufundowany przez sklep Mróz w Ballincolling.


W trakcie słodkiego poczęstunku dzieci odgadywały zagadki i wymieniały zwierzęta które Noe zabrał se sobą do swojej arki.


Po słodkim poczęstunku dzieci odwiedził gość specjalny, irlandzki święty Brendan, żeglarz i podróżnik. Według legendy św. Brendan po przyjęciu święceń kapłańskich modlił się o to, aby móc podróżować do nieznanych krajów. W następstwie tego miał widzenie, w którym anioł pokazał mu pewną wyspę. Święty dwukrotnie wyruszał na morze w poszukiwaniu tej cudownej krainy.


Święty Brendan opowiedział dzieciom swoje podróże i historie. Pierwszą podróż odbył  w skórzanej łodzi, ale nic nie odnalazł. Drugi raz wyruszył z innymi pielgrzymami w łodzi zrobionej z drewna. W dzień Wielkanocy wynurzył się wieloryb, na którego grzbiecie św. Brendan i jego towarzysze odprawili Mszę Świętą. Po obrzędzie wieloryb zanurzył się i odpłynął.

 

Wcześniej jednak św. Brendan obłaskawił dzikie zwierzę, podobnie jak robił to z wirami wodnymi. Nawet nawiedzenie przez diabła nie zdołało zmącić jego pogody ducha, który ukazywał świętemu ogrom mąk piekielnych. Święty Brendan przywrócił również do życia jednego z mnichów, który zmarł po tym, jak diabeł przedstawił wizję piekieł nieprzeznaczoną jednak dla niego. W swej podróży mnich spotkał olbrzyma którego ochrzcił przy okazji odstraszając myszy i ogromnego morskiego kota. W końcu wszyscy dotarli do wyspy widzianej w objawieniu św. Brendana. Na miejscu spotkali pustelnika odzianego w pióra. Po powrocie do Irlandii św. Brendan nie pozostał w swym klasztorze, lecz zamieszkał w odludnym miejscu niedaleko miasta Limerick.


Po wysłuchaniu opowieści świętego Brendana rozpoczęła się zabawa przy muzyce. Dzieci jechały anielskim pociągiem, kołysały się w łodziach oraz skakały jak Dawid.


Jak na każdym balu również i na Balu Wszystkich Świętych za pomocą oklasków został wybrany najpiękniejszy strój, czyli  Król i Królowa balu.


Zgromadzona publiczność zadecydowała, że najpiękniejszy strój wśród dziewczynek miał mały aniołek a wśród chłopców król.


 Na koniec balu odbyło się losowanie nagród w loterii, dzieci wyciągały szczęśliwe losy.


Do wygrania było wiele atrakcyjnych voucherów i nagród takich jak:
3 Vouchery na zakupy w sklepie Mróz w Ballincolling - każdy na kwotę 40€ ,
- 3 vouchery o wartości 50€ do GTE Evolution Garage na serwis wymiany oleju
- 2 vouchery po 20€ na zakupy do sklepu Pewex w Cork
- voucher na słodki bukiet w krepinie od Sweterland
Ponadto nagrody rzeczowe takie jak:
szydełkowy króliczek, zawieszka sowa, szydełkowa torebeczka od Tatiany Juda autorki bloga tiny-handmade.blogspot.ie,
oraz 2 poduszki pod głowę /koty/ i 2 komplety czapka i komin pod szyję od Edyty, autorki bloga edafiga.blogspot.ie
a także miód spadziowy, pyłek kwiatowy oraz propolis od Skarbów z Ula


Na zakończenie balu każde dziecko otrzymało ciasteczko - aniołka ufundowany przez The Sweetest Things

Po artystycznej pracy, opowieściach świętego Brendana i wspólnej zabawie bal dobiegł końca a dzieci ustawiły się do wspólnego  pamiątkowego zdjęcia.


Mam nadzieję, że wszyscy dobrze się z nami bawili i że spotkamy się za rok na kolejnym balu.
Ogromne podziękowania kieruję do Agnieszki, Żanety, Krzysia, oraz Piotra za pomoc w organizowaniu balu oraz do Tatiany i Edyty za przekazanie fantów na loterię a także dla sklepu Pewex, Mróz oraz GTE Evolution Garage za przekazanie voucherów. Dziękuję również  firmie ABcccountancy oraz  ks. Piotrowi Galusowi za wsparcie finansowe.
Zdjęcia z balu można zobaczyć tutaj, filmik z balu - poniżej:


1 komentarz:

  1. Ależ wspaniała i przepiękna impreza:) Coś fantastycznego.
    Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń