niedziela, 11 maja 2014

VII warsztaty artystyczne dla dzieci w My Litlle Craft World - ramka na fotografię

W niedzielę, 11 maja b.r., na kolejnych warsztatach artystycznych dla dzieci organizowanych w Cork przez My Little Craft World, dzieci wykonały z drewnianych patyczków własną ramkę na fotografię oraz ozdobiły ją elementami dekoracyjnymi.


Zajęcia tradycyjnie rozpoczęły się zabawami na przywitanie, tym razem do zabawy została użyta chusta animacyjna. Dzieci aby bardziej się poznać zostały porywane przez "rekina" który znajdował się pod chustą i polował na dzieci wciągając je pod chustę. Reszta grupy miała odgadnąć imię dziecka, które zostało porwane przez rekina.


Po zabawach każde dziecko otrzymało zestaw 11 kolorowych drewnianych patyczków, oraz ozdoby do dekorowania ramki.


Dzieci zajęły swoje miejsca do pracy i rozpoczęły tworzenie swoich oryginalnych ramek i obrazków.


A to prace stworzone przez uczestników niedzielnych warsztatów


 Dzieci wysłuchały również dwóch czytanych bajek, w których poznały kolejne przygody rodziny Wafelków oraz bajkę Jana Brzechwy "Kot w Butach"


Po skończeniu pracy artystycznej dzieci otrzymały drobny poczęstunek oraz napój.


Tradycją stało się już składanie życzeń urodzinowych dzieciom, które uczęszczają na warsztaty. W maju swoje urodziny obchodziła 4-letnia Kinga oraz 6-letnia Nikola. Dziewczynki otrzymały oryginale słodkie bukiety, zrobione przez mnie w ich ulubionych kolorach.


żółty dla 4- letniej Kingi


oraz różowy dla 5 letniej Nikoli


Dzieci odśpiewały tradycyjne 100 lat majowym jubilatkom. Prawdziwą niespodzianką dla dzieci było zaproszenie przez jubilatkę Kingę na spotkanie Klauna Kaczorka, który poprowadził szereg  zabaw ruchowym przy muzyce.


Dzieci zatańczyły "kaczuszki" śpiewając  "Ta kaczuszka dzióbek ma, ta kaczuszka skrzydła ma i ogonek też ma, Kwa kwa kwa kwa..."Klaun Kaczorek na koniec zajęć  przygotował dla każdego dziecka balonik - zabawkę, w kształcie i kolorze wybranym przez każdego z małych artystów.

.
Więcej zdjęć z warsztatów można zobaczyć TUTAJ.

My Little Craft World organizuje również przyjęcia urodzinowe dla dzieci z klaunem  Kaczorkiem oraz zabawami czy zajęciami plastycznymi., zapewniając świetną zabawę. Więcej informacji o przyjęciach urodzinowych znajdziecie TUTAJ

2 komentarze:

  1. Wspaniała impreza.I widać jak wiele radości przynosi zarówno Tobie jak i dzieciom:)) A czy może być lepsza zapłata za wysiłek jak uśmiechnięte ,zadowolone buziaczki dzieci:)))
    Serdeczności posyłam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Super warsztaty, super zabawa i piękne bukieciki:-)
    pozdrawiam ciepło

    OdpowiedzUsuń