niedziela, 2 marca 2014

II warsztaty dla dzieci z My Litlle Craft World- zabawa z masą solną

 W dzisiejszą niedzielę wraz z Agnieszką Niezgodą - Kalinowską w hotelu Montenotte  w Cork  poprowadziłyśmy  drugie warsztaty artystyczne dla dzieci My Little Craft World. Byłyśmy w osłabionym składzie bo Żanetkę dopadła grypa :( ale pomagał nam dostarczać bezcenną wodę do wyrobu ciasta nasz fotograf  Piotr Słotwiński. Tym razem dzieci miały okazję samodzielnie wyrobić ciasto z masy solnej, ulepić własnego aniołka, stworzyć ciekawe ozdoby oraz odcisnąć swoją rączkę w kawałku ciasta.


Zajęcia tradycyjnie rozpoczęły się zabawą na przywitanie. Każde dziecko biorące udział w warsztatach wymieniało swoje imię i pokazywało co lubi robić. Pozostali uczestnicy zabawy mieli odgadnąć zagadkę i powtórzyć imię dziecka. Z zabawy wynikło, że dużo dziewczynek lubi lody, słodycze oraz jabłka  a chłopcy lubią jeść :)


Po zabawie "na przywitanie", dzieci wzięły udział w dwóch zabawach ruchowych  przy muzyce.
Po zabawach ruchowych każde dziecko samodzielnie odmierzyło odpowiednie proporcje składników i wyrabiało swoje ciasto. Po uzyskaniu odpowiedniej masy, dzieci wałkowały ciasto i za pomocą foremek wycinały  przeróżne wzory, tworząc swoje własne ozdoby.


Po małym posiłku  Agnieszka Niezgoda -Kalinowska przedstawiła dzieciom  kolejną opowieść o Franklinie, który wymieniał się kartami.


Na koniec zajęć dzieci wzięły udział w zabawach z muzyką w tle, zamieniając się w przeróżne zwierzątka, figury oraz wykonując różne zadania, takie jak: stanie na jednej nodze  czy chronienie się pod parasolem przed deszczem.


Zajęcia były bardzo udane a dzieci nabyły kolejnych umiejętności i na pewno będą pomagać mamom w kuchni wyrabiać ciasto :)
Niektóre dzieci były tak zadowolone, że chciały już jutro przyjść na kolejne warsztaty:)

 

Następne zajęcia odbędą się już za dwa tygodnie, tj. 16 marca. Dzieci poznają legendę o św Patryku, a na zajęciach plastycznych będą wykonywały irlandzkie ozdoby.

Od kwietnia na warsztaty My Little Craft World będą zapraszani specjalni goście. W kwietniu odbędą się zajęcia z fotografii, naszym gościem będzie fotograf  Mariusz Kalinowski, więcej informacji wkrótce.

Więcej zdjęć z warsztatów można zobaczyć TUTAJ

Zapisy na kolejne zajęcia pod adresem: craftworldcork@gmail.com.

Zapraszamy:-)

Nasze warsztaty zostały opublikowane w lokalnej irlandzkiej Polskiej Gazecie nr 10 z 10 marca :)

 

3 komentarze:

  1. No to dzieci miały frajdę,widac jakie zadowolone i zaangażowane :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zabawa z dziećmi zawsze jest super:) pozdrawiam i zapraszam do siebie na Candy:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Wspaniała inicjatywa! Czym za młodu skorupka.. :-) pozdrawiam ciepło

    OdpowiedzUsuń